Tıbbi Asistan Üniformaları

Tıbbi asistan üniformaları hakkında bilinmesi gerekenleri genel hatlarıyla açıklamaya çalışacağız. Mesleğindeki ilk yıllarda herkesin acemiliği olan giyim konusu bir tıbbi asistanında da dolayısıyla giyim konusunda belirsizlik yaşayabilmektedirler. 

Tıbbi asistan üniforması kurumlar arası değişkenlik gösterebilir. Bunun yanında normal önlüklere ek olarak, bazen bir Tıbbi Asistanın ekstra bir sıcaklık katmak ya da tarzını yansıtmak için altına uzun kollu bir tişört giyebilir. Bazı sağlık kurumları önlük tedarik edebilirken, çoğu kurumlar ise kıyafet konusunda çalışanına bırakır. Ayrıca birçok sağlık kurumu, bölümlerin ve konumun belirleyiciliğinin bir yolu olduğu için yalnızca belirli renkteki önlük ve üniformalar izin verir. Böylelikle özellikle hasta ve hasta yakınları için belirsizlik ortadan kalkmış olur.


Tıbbi Asistan Ne Tür Terlik veya Ayakkabı Giyer?

Tıbbi Asistanlar da diğer sağlık çalışanları gibi, kapalı burunlu sağlıkçı ayakkabısı veya sabo terlik giymeleri gerekmektedir. Bu tür terlik ve ayakkabılar, uzun süreli mesai saatleri içinde sağlık çalışanlarını rahatlatıcı boyutta olmalıdır. Sağlıkçılar için rahatlık ve konfor en önemli faktördür. Ayrıca kapalı burun ayakkabı veya terlik giymek de sizin için çok önemlidir çünkü yoğun bir hastane ortamında veya klinikte çalışırken ayağınıza neyin döküleceğini veya düşebileceğini bilemezsiniz. İş esnasında ayaklarınızın uygun bir korumaya sahip olması önemlidir.


Bone Kullanımı!

Uzun saçlı veya kısa saçlı bir Tıbbi Asistansanız, muhtemelen saçınızı geri çekmeniz veya geri bağlamanız gerekecektir. İster örgü ister basit bir atkuyruğu olsun, saçlarınızı yüzünüzden uzak tutmanız gerekiyor. Günümüzde birçok çeşit ve desene sahip olan sağlıkçı boneleri Tıbbi Asistanlar içinde doğru bir seçim olacaktır.


Takı Takabilir mi?

Tıbbi Asistanların sınırlı sayıda da olsa takı takmalarına izin verilebilir, ancak bu yine çalışma alanına göre değişiklik gösterebilir. Gün boyunca hastalarla meşgul olacağınız için dikkatinizi dağıtabilecek ve rahatsız edici olabilecek ya da herhangi bir kazaya neden olabileceği düşünülürse sizde takı kullanmak istemezsiniz. Çoğu durumda ise Tıbbi Asistanların saat takmalarında sakınca görülmez.


Tıbbi Asistan Üniforma Maliyeti

Tıp asistanı üniformalarının maliyeti kullanacakları üniformalar satın alındıkları yere göre değişecektir. Önlükleri çok ucuza alabileceğiniz yerlere ulaşmak kolaydır. Ancak çok ucuz ürünlerin tercih edilmesi avantajdan daha çok rahatlık ve mali açıdan dezavantaj olacaktır. Kalitesiz ve rahatsız ürünlerin içinde gün boyu koşturmak sağlık çalışanlarının performansını olumsuz etkileyecektir. Ayrıca bu üniformalar kalitesiz kumaştan yapıldıkları için kullanıcılarına bekledikleri şık bir görünüm de sağlamayacaktır. Hem konforlu hem de birbirinden şık üniforma çeşitleri için Sabo Terlik Dünyası birçok ürün alternatifi ile sunmaktadır. Ürünlerimiz kalitesine göre uygun fiyatlı olup uzun yıllar boyunca giyebileceğiniz kaliteye sahiptir.

İlk kez bir üniforma alıyorsanız, bulunduğunuz sağlık kurumunun benimsediği politika ve prosedürleri kontrol etmek sizin için faydalı olacaktır. Tıbbi Asistanlar için kıyafet yönetmeliği söz konusu olduğunda ise farklı kurumlar ve klinikler farklı politikalara sahip olabilir.


Sabo Terlik Dünyası Tıbbi Asistan Üniformaları

Sabo Terlik Dünyası ailesi olarak geçmişten bu güne önlük ve üniforma seçimleriniz de ilk sıralarda yer aldık. Ürünlerimizin üretiminde en kaliteli malzemeleri seçiyoruz ve bu sayede müşteri memnuniyetini en üst noktada tutuyoruz. Hitap ettiğimiz sağlık çalışanlarının üzerindeki sorumluluğumuzu biliyor ve ürünlerimizi bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Hem rahat hem de birbirinden şık ve stile sahip tıbbi asistan üniformaları ayrıca terlik seçeneklerimizle siz de farkınızı yansıtabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için iletişim numaralarımız üzerinden ya da Whatsapp destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.