Önlük Seçiminde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Önlüklerin şık olamayacağınızı düşünmeyin. Bu kılavuzla, hem şık hem de rahat kıyafetleri yaratmanın ipuçlarını ayrıca, yapılması ve yapılmaması gerekenleri açıklamaya çalışacağız. Yapabileceğiniz en iyi işi yaparken estetik açıdan hoş giyinmenin birçok yolu vardır. 


Önlük ile Nasıl Şık Olursunuz?

Önlükler, sade, tek tip ya da desenli olacak şekilde özel olarak tasarlanmış olsalar da, sıkıcıdan şıklığa geçmek için yalnızca birkaç ayarlama gerekir. Nerede çalıştığınıza bağlı olarak, önlüğünüzü stilize etmek için daha fazla esnekliğe sahip olabilirsiniz.


Renk Sıcaklığınızı Referans Olarak Kullanın

Renk sıcaklığı, teninize en uygun olanı belirlemenize yardımcı olduğu için kıyafet seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli etmendir. Cildinizin soğuk mu yoksa sıcak mı olduğundan emin olmak isterseniz, kollarınızdaki damarlara bakabilirsiniz.

Yeşilimsi damarlar daha sıcak bir cilt tonu gösterir ve mavi, mor veya başka bir şekilde mavimsi damarlar daha soğuk bir cilt tonunu gösterir.

Sonrasında,  tamamlayıcı renkleri seçmek ise sıcak veya soğuk renkleri seçme meselesidir. Yosunlu yeşil, yumuşak kahverengiler ve mercan kırmızısı, sıcak cilt tonlarını mükemmel bir şekilde tamamlarken, deniz mavisi, koyu mavi ve soğuk morlar daha soğuk ciltler de daha iyi bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır. Ayrıca saç rengi ve göz rengi de bu kuralda etkin bir rol oynar. Ancak bazı ilginç seçenekler kafa karışıklığına neden olabilir. Yapmanız gereken, kolunuza bir renk tutarak zıtlığın rahatsız edici olup olmadığına bakmak olacaktır.Yanlış Beden Giymeyin

Küçük beden veya çok bol olan önlükler görünüşünüzü kötü bir şekilde değiştirmez aynı zamanda üretkenliğinizi ve hareket özgürlüğünüzü de engeller. Yeni bir önlük alırken daima beden tablosuna dikkat edin ve her seferinde yeni ölçümler yapın. 

İster büyük ister küçük bedene sahip olun, bedeninize göre yapılmış önlüklerde her zaman daha iyi görüneceksiniz.


İki Renk Giyin

Önlük seçimi yaparken sadece bir renge bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Renkleri bir araya getirme fikri ve farklı desenleri denemek ve kıyafet seçeneklerinize biraz yaratıcılık katmak eğlenceli olacaktır.

Renk kataloğunda hoş bir şekilde birbirini tamamlayan ya da zıtlık oluşturan renkleri seçebilirsiniz ve birbirine hiç uymayan renklerden kaçının. Daha güvenli bir seçim için, biri koyu diğeri daha parlak olmak üzere aynı renkte iki ayrı parça seçebilirsiniz.

Yalnızca bir renge dikkat çekmek istiyor yine de kıyafetinizi bölmek istiyorsanız, siyah veya beyaz bir üst veya alt ile karıştırıp ve eşleştirebilirsiniz. 

Baskılı veya desenli önlükler giyiyorsanız, iki parçadan birini düz ya da aynı renkte seçebilirsiniz. 

İki Renkten Fazlasını Karıştırmayın

Bir kıyafet için renkleri karıştırırken dikkat etmeniz gereken bir kural vardır. Ana renklerinizi en fazla iki seçenekte tutmak. Aksesuar Yapın

Ovma seçiminizi değiştirmeden estetik olarak öne çıkmanın birçok yolu vardır. Tamamlayıcı bir renge sahip bir stetoskop seçebilirsiniz ve kıyafeti tamamlamaya yardımcı olan mütevazı, basit takılar. Örneğin; gümüş kolyeler, basit bir saat, küpeler gibi.Ayaklarınızın Rahat Olmasına Dikkat Edin

Bir kıyafetin tamamlayıcısı, harika bir çift terlik ya da ayakkabıdır. Sağlıklı ve ortopedik ayaklar için; Sabo terlik dünyası kafa karışıklığınızı ortadan kaldıracaktır.Ucuz Önlük Seçimi Yapmayın

Özellikle günümüzde kaliteli önlükler sizin yoğun iş gününüze özgü tasarlanmıştır.

Vücut ısınızı düzenlemenize yardımcı olur.

Ter içinde boğulmaktan kurtulursunuz.

Mümkün olduğunca mobil ve esnektir, hareketiniz kısıtlanmaz.

Temizlik koşullarına dayanıklıdır.

Günün sonunda, görünümünüz renk koordinasyonunuzun kalitesine ve iyi bir uyuma bağlı olacaktır. 

Sabo Terlik Dünyası yurt içi ve yurt dışı satışlarıyla, artan müşteri talepleri doğrultusunda yatırımlarını artırarak, müşterilerine daha hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmet vermeye devam etmektedir. Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için irtibat numaralarımız ya da Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.